A nordmann fenyő botanikai neve Abies nordmanniana.
Elnevezése onnan ered, hogy egy finn természettudós fedezte föl a Kaukázusokban ezt a fenyőfa fajtát, Róla kapta az Abies nordmanniana elnevezést.
Tehát helyesn mondva nordmann fenyő, de a közhasználatban elterjedt a normand fenyő kifejezés, ezért mi is többször igy emlitjük.
Jó tulajdonsága a lucfenyő és az ezüstfenyő ágaihoz képest, hogy a normand fenyő tűlevelei nem szúrnak, és ezért kisgyerekes családok előnyben részesitik.
Van egy olyan tulajdonsága amiért a háziasszonyok szeretik, hogy nem hullatja tűleveleit mint az ezüstfenyő és a lucfenyő.
Normand fenyő ültetvény
A normand fenyő hasznositása nálunk többféle módon történik.
Nordmann fenyőcsemete vetésével kezdődik a fenyőfa termesztésünk.
A normand fenyőcsemete egy részét elültetjük saját magunknak, karácsonyfa lesz belőle, és koszorú gally.
A fenyő csemete többi részét eladjuk magánembereknek, vagy nagyobb fenyőtermesztőknek, akik szintén elültetik és karácsonyfa lesz belőle a ketjükben, és a földjeiken.
A saját magunknak elültetett fenyőcsemete az ültetvényünkben 7-8-10 év alatt gyönyörű nordmann fenyő lesz, szép fákká cseperednek.
Ez a normand fenyő 1 méteres méretétől kitermelésre kerül, karácsonyfa lesz belőle.
A normand fenyő egy részéből pedig koszorú alapot készitünk.
4 féle fenyő koszorúalapot készitünk nordmann fenyő gallyból.
1.az egyik féle koszorúalap: szalma vagy széna koszorúalapot minden oldalról teljesen bevonunk normand fenyő gallyal, ami egy sűrű koszorú lesz, a szálma vagy széna alaphoz simuló nordmann fenyő ágakkal
2.a másik koszorúalap: többször felhasználható fém karikára erősitünk nordmann fenyő ágakat, a végeredmény egy sűrű koszorú lesz, szétálló normand fenyő ágakkal
3. ez a fajta koszorúalap: többször felhasználható hullámos formájú fém gyúrúre erősitünk nordmann fenyő ágakat girland formában, ennek egy vékonyabb koszorúalap lesz az eredménye
4. koszorúalap különböző formákban: kör, kereszt, csillag, harangy, hópehely, kampósbot, négyzet, téglalap, és sziv alakú, és a hagyományos kör alakú úgynevezett görögkoszorú, amely nemcsak körben, hanem a koszorú középen is ki van töltve nordmann fenyő gallyal, majd később virágokkal.